Raganėlės Pipirinos ankstyvojo ugdymo mokyklėlė - vaikų lavinimas žaidžiant (Kovo 11-osios g. 18, Kaunas)

Pipiriniška metodika

Darbeliai_5

Raganėlės Pipirinos ankstyvojo ugdymo mokyklėlėje vaikai ruošiami pagal „Geros pradžios“, „Vėrinėlio“, bei autorinę PIPIRINIŠKĄ METODIKĄ

Žaisdami jie dirba patį svarbiausią savo darbą – jie mokosi. Todėl ir visos Pipirinos pamokėlės vyksta per įvairiausius žaidimus. Taip ugdomas vaikų pastabumas, noras pažinti juos supantį pasaulį. Žaidžiant lavinama ne tik kalba, bet ir vaiko judesiai, vaizduotė, loginis mąstymas, socialiniai įgūdžiai.

Pamokėlių metu naudojami įvairiausi žaidimai. Vieni skatina konkuravimą, varžymąsi, moko siekti tikslo ar ramiai susitaikyti su pralaimėjimu. KiMusu_mazieji_5ti žaidimai – atvirkščiai – moko bendradarbiauti ir dirbti su draugų komanda, ugdo gebėjimą laikytis taisyklių, savikontrolės. Pageidautina (bent jau „Žirniukų“, „Pipiriukų“ amžiaus grupėse), kad pamokėlėse dalyvautų ir vienas iš suaugusiųjų (mamytė, auklytė ar močiutė). Šitaip tvirtėja vaiko ryšys su tėvais, jis jaučiasi saugesnis ir mylimas. Matydami, kad mokytojo parodytus pirštukų žaidimus, daineles, eilėraščius mielai kartoja ir suaugėliai, vaikai žinias įsisavina kur kas greičiau.

Darbeliai_1Kad vaikams būtų įdomiau, į bet kurią pamokėlę integruojama daug mokomųjų dalykų. Pvz., į raidelių pamoką įsipina matematika (mokomės skaičiuočių), vaidyba (improvizuojame pasakų tema), dailė (pvz., raidė „K“ – koliažas, darome darbelį koliažo technika), kūno kultūra (bandome pamėgdžioti, kaip kruta gyvūnai ir naudojame daug kontaktinių žaidimų emociniam intelektui stiprinti (jie skatina vaiką užmegzti kontaktą su draugais, išgyventi draugystės jausmą), fizinių žaidimų, mokančių atpalaiduoti raumenis ir mintis… Vaikai labai mėgsta tradicinius liaudies žaidimus, vaidmeninius bei pažintinio turinio žaidimus (jų dėka mokomės pažinti Lietuvos miestus, augmeniją, gyvūniją). Žaidžiame netgi vaizduotės žaidimus, kai Pipirina prašo parašyti improvizuotą laišką mamai ar Kalėdų Seneliui. Vaikams patinka kurti istorijas, taisyti iškraipytas pasakas (taip lavinamas jų pastabumas), kurti joms netikėtas pradžias ir pabaigas… Įvairūs žaidimai įtraukia pipirus į aktyvius pašnekesius, kalbėdamiesi jie dalijasi asmeniniais įspūdžiais, mintimis, mokosi reikšti savo nuomonę. Mokymosi temos per raidelių pamokas išdėstytos pagal A. Danilavičiaus elementorių „Genelis“, taip pat kalendoriškai, atsižvelgiant į vaikų mėgstamas šventes.